Interiér bytu na Kajetánce, Praha. Byt je na krásném místě, s výhledem do parku a k baroknímu zámečku. Když opadá listí, tak i s úžasným pohledem na věže Svatovítského chrámu.

Od první chvíle jsme společně s klientem věděli, že chceme vytvořit hodnotný, trvale krásný interiér, stanovili jsme si termín „modern classic“. K práci na bytu jsme přišli v momentě převzetí klientem od developera ve standartním vybavení, rozhodli jsme se nakonec respektovat stávající dispozici bytu, ale alespoň opticky-pocitově se zbavit hlavních neduhů – uzavřeností, nepropojení prostorů. Byt měl nepřehlednou halu s devíti identickými, nízkými standardními dveřmi. Dveře ze zádveří a vstupní dveře do obývacího pokoje jsme udělali vysoké, skleněné, dostali jsme světlo do haly a navedli tak návštěvníka přes hlavní společenské prostory.

Druhou formální osou je cesta lemovaná obkladem z ořechu do pracovny klienta. Do obkladu jsme integrovali – schovali dvoje dveře a šatnu přičlenili k pracovně. Rozhodli jsme se mít celý byt v jednotném stylu, se stejnými materiály – dýha ořech, lak krémové barvy, stěrka, kůže, nečlenit ho tak barevně, materiálově, ale vnímat byt jako celek.

Realizace 2015

Další informace o projektu:
www.homebydleni.cz

foto: Zuzana Panská

 

Petr Tuček Interiér bytu na Kajetánce 01 Petr Tuček Interiér bytu na Kajetánce 02 Petr Tuček Interiér bytu na Kajetánce 03 Petr Tuček Interiér bytu na Kajetánce 05 Petr Tuček Interiér bytu na Kajetánce 07 Petr Tuček Interiér bytu na Kajetánce 08