Interiér bytu na Kajetánce, Praha. Byt je na krásném místě, s výhledem do parku a k baroknímu zámečku. Když opadá listí, tak i s úžasným pohledem na věže Svatovítského chrámu.

Od první chvíle jsme společně s klientem věděli, že chceme vytvořit hodnotný, trvale krásný interiér, stanovili jsme si termín „modern classic“. K práci na bytu jsme přišli v momentě převzetí klientem od developera ve standartním vybavení, rozhodli jsme se nakonec respektovat stávající dispozici bytu, ale alespoň opticky-pocitově se zbavit hlavních neduhů – uzavřeností, nepropojení prostorů. Byt měl nepřehlednou halu s devíti identickými, nízkými standardními dveřmi. Dveře ze zádveří a vstupní dveře do obývacího pokoje jsme udělali vysoké, skleněné, dostali jsme světlo do haly a navedli tak návštěvníka přes hlavní společenské prostory.

Druhou formální osou je cesta lemovaná obkladem z ořechu do pracovny klienta. Do obkladu jsme integrovali – schovali dvoje dveře a šatnu přičlenili k pracovně. Rozhodli jsme se mít celý byt v jednotném stylu, se stejnými materiály – dýha ořech, lak krémové barvy, stěrka, kůže, nečlenit ho tak barevně, materiálově, ale vnímat byt jako celek.

Realizace 2015

Další informace o projektu:
www.homebydleni.cz

foto: Zuzana Panská